Automobil mostový AM40

Mostný automobil AM-40 nájde uplatnenie v záchranných prácach pri živelných pohromách, lesných prácach, v stavebníctve a všade tam, kde je potrebné premostiť prekážku.

Popis

AM-40 je kolesové samohybné vozidlo, ktorého nadstavbu tvorí jedno mostné pole s odnímateľnou podperou. Vďaka tomuto mostnému poľu je schopné premostiť prekážku o šírke od 2 do 12,5 m a hĺbke od 1,5 m. Spojením viacerých mostných polí (max. 8 polí) je možné premostiť prekážku od 12,5 m do 106 m, o hĺbke 2 až 6 m. AM-40 prekoná brod o hĺbke 1,4 m vrátane brodivej vlny. Mosty postavené cez prekážku môžu slúžiť na dočasné premostenie prekážok, ale pri dodržaní podmienok správneho ošetrovania aj na dlhodobé až niekoľkoročné premostenie. Mostný automobil je  možné vybaviť automatizovaným systémom riadenia stavby mosta s autonómnou diagnostikou. Mostný automobil AM-40 môže byť vybavený buldozérovou radlicou, ktorá umožňuje úpravy terénu pre stavbu mosta ako aj úpravy príjazdových komunikácií. AM-40 je prepraviteľný po železniciach ako aj súčasne na nízkoložných návesoch po cestných komunikáciách.

Nadstavba AM-40 je montovateľná prakticky na všetky známe značky nákladných vozidiel čo umožňuje prispôsobiť vozidlo na mieru každého zákazníka.

Technické parametre:

  • nosnosť:      40t